
| Parameter | Value |
|---|---|
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Capacitance | 1 µF |
| Lead Pitch | 27.5 mm |
| Voltage Rating (AC) | 305 V |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | 10 % |
| Number of Pins | 2 |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
